قبل از شروع یادگیری ویولن این نکات را یاد بگیرید

ساختار ساز ويلن
آشنایی با ساختار ساز ويلن
نوامبر 21, 2018
خرید ویولن
نکاتی که در خرید ویولن باید رعایت کرد
نوامبر 23, 2018

قبل از شروع یادگیری ویولن این نکات را یاد بگیرید

یادگیری ویولن

یادگیری ویولن

برای یادگیری ویولن روش های مختلفی وجود دارد و بهترین روش یادگیری ویولن برای سنین مختلف و همچنین در سبک های مختلف می تواند تفاوت هایی داشته باشد.

بهترین روش یادگیری ویولن چه در آموزشگاه موسیقی یا در کلاس خصوصی معمولا روشی است که در آن تمامی نیاز های هنرجو در نظر گرفته شده باشد و انعطاف پذیری لازم را دارا باشد تا با علایق و سلایق افراد مختلف جور در بیاید. در ادامه ما نکاتی را برای کار آموزان خواهیم گفت امیدواریم این توضیحات ما در کارتان اجرا کنید پس با ما همراه باشید.

 

نکاتی را که باید برای یادگیری ویولن بدانید

 

 

سن و سال مهم نیست

 

 

شاید این دغدغه خیلی از افراد باشد که از چه سنی می تواند ویولن را یادبگیرند. این توضیح را باید بدهیم که اصلا مهم نیست چند سال دارید و یا چه کارید مهم این است که به نوازندگی ویولن علاقمندید. این مهم ترین و کلیدی ترین نکته ای است که باید بدانید چه بسا کسانی بودند که از سنین پایین شروع کردند و موفقیت چشمگیری را بدست نیاورند اما کسانی بودند که در سنین بالا موفق شده اند.

 

 

یک شبه شما نوازنده نمی شوید

یادگیری ویولون نیز مانند هر چیز دیگری نیاز به تمرین و ممارست دارد پس شما نباید از خودتان انتظار داشته باشید که یک شبه مثل فیلم هایی که آهنگ های رمانتیک می زنند شما هم همان طور بنوازید. نابرده رنج گنج میسر نمی باشد. یادگیری ویولن ظرافت و تخصص ها خود را دارد از جمله از نحوه نگه داشتن آرشه و زدن نت ها به درستی و … که شما باید آنها را به مرور یاد بگیرید.

گذشته تا به امروز ساز سنتور در ایران
پیشنهاد مطالعه امیر طاهری »

 

کوک نبودن ویولن

باید بدانید که در یادگیری ویولون گاهی اوقات متوجه خواهید شد که ویولن شما کوک نیست صدای زیادی را تولید خواهد کرد. شما باید به عنوان ویولنیست حرفه ای نحوه کوک کردن ویولن خود را نیز اد بگیرید.

نگه داری از ویولون

اگر ویولن دارید باید کارهایی که باعث محافظت از آن میشود را بدانید، اما نگران نباشید چون در طول مدت برایتان عادت میشود. وقتی ویولونیست ها آماده ی نواختن میشوند، میبینید که جسم کوچکی را برروی موی آرشه میکشند . آرشه یک حالت منحنی شکلی دارد که باید محافظت شود و آن را نرم کرد. به این ماده رزین یا کلیفون میگویند. رزین ماده ایست که تقریبا چسبناک است و برای افزایش اصطکاک بین تارهای آرشه و سیم ویولن استفاده میشود. به عبارت دیگر باعث میشود که سیم های ویولن تارهای آرشه را گیر بیندازند. رزین را روی موی آرشه بسایید و آن را به سمت عقب و جلو ببرید تا جایی که مطمئن شوید آرشه چسبناک شده و رزین به راحتی روی آن نمی لغزد. پس از اتمام کار خرده های رزین را از سطح ویولن پاک کنید. این فقط یکی از موارد نگهدای ویولن است، از موارد دیگر شامل تعویض موی آرشه و همچنین سیم ها است.

نامید نشوید

 

وقتی بسیاری از ویولونیست های جوان و شگفت انگیزی میبینید (حتی بعضا کودکان چهار ساله) نباید دلسرد و ناامید شوید. این در مورد همه ی ابزارهای موسیقی صدق میکند. مثلا ممکن است گیتاریست های راک، کودک ۸ ساله ای را ببینند که میتواند اهنگ های حرفه ای آنها را بزند. خیلی افراد ممکن است از شما بهتر باشند اما این در بعضی موارد وجود دارد پس نگذارید که باعث ناراحتی شما شود. این یک رقابت نیست، فقط هنگام ویولن زدن سعی کنید خودتان را نشان دهید.

آموزش ساخت انواع ساز ها
پیشنهاد مطالعه امیر طاهری »

 

حتما قبل خرید ساز با یک استاد مشوزت کنید

 

خیلی از افراد قبل از آنکه با استادی مشورت کرده باشند سازی را تهیه می کنند که بعداها متووجه می شوند که ساز خوبی نیست و با این ساز نمی توانند یادگیری خود را شروع کنیم. آموزشگاه ماهون می تواند در این راه شما راهنمایی کند تا بتوانید بهترین ساز را برای خود انتخاب کنید و آموزش ویولن خود را شروع کنید پس با ما تماس بگیرید.  

 

 

 

‫4/5 (بررسی 1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه ماهون 09033807888