نکاتی طلایی برای گرم کردن دست قبل از نواختن ویولن

تمیز کردن ساز ویولن
نحوه نگهداری و تمیز کردن ساز ویولن
دسامبر 1, 2018
اصول درست نگه داشتن ویولن روی شانه هایتان
دسامبر 3, 2018

شما به عنوان یک نوازنده ویولن باید این نکته را بدانید که قبل از اینکه شروع به نواختن ویولن کنید باید فیزیک و جسم  خود را آماده کنید و وقتی که از لحاظ جسمی آمادگی کامل را بدست آورید آنگاه می توانید نت خود را بنوازید. حال شما می پرسید باید از کجا شروع کنم و چگونه باید این قسمت ها را گرم کنم. برای نواختن ویولن شما باید در وهله اول روی دستان خود تمرکز کنید چرا که دستان در نواختن بسیار درگیرند و بعد به شانه ها و چانه و بپردازید. در این مقاله می خواهیم  مراحل گرم کردن پیش از تمرین را برای شما عزیزان بیان کنیمپس اگر به این مورد علاقمند و مایلید که در این باره اطلاعاتی کسب کنید با ما همراه باشید.

 

تمرینات گرم کردن دست قبل از نواختن ویولن

 

يك نوازنده هميشه بايد عضلاتش آمادگي تمرين و اجرا براي چند ساعت متوالي را داشته باشد. اين كار مستلزم داشتن بدني ورزيده مي باشد و براي اين منظور ورزش جزيي الزامي از كار موسيقي است (البته موسيقي جدي كه تكنيك قابل قبول و سرعت از آيتمهاي آن مي باشد ) همچنين نحوه تمرين بايد به گونه اي باشد كه توانایی يك عمر نوازندگي را به دنبال داشته باشد. بعضي ورزشها و حركات ممكن است براي يك ورزشكار مناسب باشد ولي مي تواند براي يك نوازنده آسيب رسان باشد. حركات ورزشي نامناسب و نيز تمرين موسيقي بد و نادرست به مفاصل فشار مي آورد و حتي ممكن است باعث بد شكل شدن انگشتان شود و يا بيماريهاي مزمن نوازندگي را به وجود آورد به نحوي كه ديگر نتوان ساز نواخت.

لیست سازهای اصیل ایرانی
پیشنهاد مطالعه امیر طاهری »

يك موسيقيدان علاوه بر داشتن بدني ورزيده بايد از نظر رواني داراي فكري آزاد و راحت باشد. زماني كه برای تمرین موسیقی به اتاق مي رويم بايد در را به روي كل دنيا ببنديم. با تمرينات مديتيشن و ريلكسيشن و خود هيپنوتيزم مي توانيم از نظر رواني ذهن خودمان را از مشكلات پيرامون منفك كنيم و خودمان را آماده تمرين و يا اجرا بنماييم.

 

1. قبل از تمرين دستها را با آب گرم يا روغن بچه ماساژ ميدهيم. با دست سرد هيچ وقت ساز نزنيم زيرا به عظلات آسيب مي رساند. همچنين در جایی هم كه دستمان گرم نيست هيچ گاه قطعات تكنيكي نزنيم.

 

2.يك دفتر درست مي كنيم تحت عنوان دفتر تمرين روزانه . اين كار تاثير خوبي در ادامه كار دارد حتي اگر نام دفتر را روی جلد خوش خط تر بنويسيم يعني كار را جدي تر گرفته ایم.

 

3. استفاده از آيينه مي تواند به عنوان يك مربي اشكالات ما را هنگام انجام حركتهاي اضافي دست و بدن نشان دهد.

 

4. نوازنده ویولن باید بتواند انگشتان چپ خود را به صورت مستقل و جدایی از یکدیگر کنترل کند و آنها را بتوانید حرکت بندازید. بعضی هنر جویان خیلی تمرکزی روی انگشتان خود را ندارند و هنگام زدن تارها انگشتان خود را منقبض می کنند و این کار باعث می شود که عضلات دستشانمنقبض شود و درد بگیرید.

 

5. برای رهایی از این مشکل انگشتان خود را جداگانه تمرین دهید می توانید انگشتان دیگر را استفاده نمی کنید به طور حلقه بهم گره بزنید.

 

لغت نامه و اصطلاحات ویولن
پیشنهاد مطالعه امیر طاهری »

6.  انگشتان خود را به طور قوسی شکل مانند عکس زیر بر روی میز قرار دهید. انگشت خود را بالا بیاورید و دوباره روی میز بگذارید.

 

7.  مانند تمرین اول دستانتان روی میز بگذارید و این بار انگشت کوچک و انگشت سوم را بالا بیاورید و دوباره روی میز قرار دهید.

 

چه غذاهايي قبل از تمرين نباید بخوریم؟

قبل از تمرين ماست نبايد خورد زيرا به علت دارا بودن اسید لاکتیک باعث شلي عضلات مي شود همچنين الكل ،نیکوتین ،مواد مخدر ویاهرچيزي كه سطح هوشياري و تمركز را پايين بياورد.( هرچند ممكن است ابتدا به صورت مقطعي باعث افزايش هوشياري گردد)
مصرف پروتين ، عسل ، ژله ، ميوه جات ، شير و ماست (درطول روز و نه قبل از اجرا) ، پاچه گوسفند . (گوشت گوسفند هم بهتر از گوشت گوساله است زيرا گوشت گوساله طبع سرد دارد و باعث خمودي مي گردد.) مي تواند به عملكرد بهتر مفاصل و انرژي افزايي كمك كند.

 

 

 

 

 

 

 

‫0/5 (بررسی 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه ماهون 09033807888