چه تفاوتی بین ویولن ها وجود دارد؟

سیم ویولن
از چه سیم ویولن استفاده کنیم؟
نوامبر 29, 2018
تمیز کردن ساز ویولن
نحوه نگهداری و تمیز کردن ساز ویولن
دسامبر 1, 2018
تفاوت ویولن

تفاوت ویولن

ویولن قرنهاست که یکی از بهترین سازهاست و محبوبیت زیادی را بین مردم جهان دارد. از اولین سازندگان ویولن می‌توان به گاسپارو برتولتی ایتالیایی نام برد، که در برخی موارد وی را مخترع این ساز می‌دانند. از شاگردان مشهور گاسپارو برتولتی آندره آماتی بود که او هم بهترین سازنده ویولن در سطح جهان یعنی آنتونیو استرادیواری ایتالیایی را پرورش داد.

اما تا به حال به این فکر کرده اید که ویولونها چه مشخصاتی دارند و یا آیا ویولونها با هم فرقی می کنند یا نه؟ و اگر تفاوتی دارند تفاوتشان در چیست؟ و یا شاید سوال پیش بیاید که هزینه یک ویولن حدودا چقدر است؟ و یا استانداردهای ویولن در جهان چگونه تعریف شده است؟ و هزاران سوال دیگر که شما به دنبال آن هستید و تمایل دارید که آنها را بدانید و سپس شروع به نوازندگی کنید. نا در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

تفاوت ویولنها

 

 

به نظر من ویولن ها شبیه گیاهان هستند زندهویوق می شود. و از آنجا که هیچ هنری را نمی توان تقسیم بندی کرد ما نیز ویولن ها را تقسیم بندی نمی کنیم زیرا که ممکن است کسی ویولن دست سازی را برای خود ساخته باشد و در دسته بندی ما نباشد. اما ما به این صورت می خواهیم ساز ویولن را دسته بندی کنیم: ویولون ها معمولا به عنوان مبتدی، پیشرفته (حرفه ای) طبقه بندی می شوند.

و یا شاید خیلی از افراد و ارگانها به نسبت اندازه آنها را تقسیم بندی کنند اما ما از طبقه بندی اول استفاده می کنیم.

قبل از شروع یادگیری ویولن این نکات را یاد بگیرید
پیشنهاد مطالعه امیر طاهری »

 

 

ویولن مبتدی

 

 

خیلی از ویولونیست ها ویولن مبتدی را مترادف صدای ضعیف و یک ساز ناکوک قلمداد می کنند. این نوع ویولنها معمولا ارتعاش زیاد و کیفیت صدا کم و از سیم ها و موارد نامرغوب تولید شده اند اما این ویولن ها آنقدرها هم بد به نظر نمی رسند این نوع ویولونها مناسب دانش آموزان و نو آموزانی است که تازه شروع به نوازندگی کرده اند و خیلی حرفه ای نیستندو از نظر اقتصادی این نوع سازها برای شروع بسیار مناسب می باشند.

زیرا که درابتدا اگر یک ساز دست ساز حرفه ای بگیرید ممکن است بر اثر مبتدی بودن خود ساز را خراب کرده و کمی بعدتر آن را دور بیندازید. و همچنین باساز ضعیف اگر شروع کنید پس از آنکه ساز حرفه ای تری را دستتان بگیرید تفاوت را بیشتر لمس خواهید کرد.

 

 

 

ویولن حرفه ای

 

 

ویولنهای حرفه ای شفافیت صدای بالایی دارند و شما می توانید با یک ویولن خیلی خوب به راحتی نت ها را بنوازید. شما می توانید در پوریسونهای بالا از این ساز ها استفاده کنید. از دیگر ویژگی که می توان به این ساز داد این است که بسیار خوش دست و نه زیادی بزرگ و نه کوچک هستند و تمام استاندارد های ساز ویولن در ساخت آن رعایت کرده اند بهتر است مارک های معروف مثل آماتی و تی اف را خریداری کنید اینها مارکهایی بسیار عالی هستند و یا می توانید ساز خود را به دست استادان متبحر این کار بسپارید.

 

آموزش تخصصی ویولن به کودکان
پیشنهاد مطالعه امیر طاهری »

ثبت نام کلاس ویولن

 

 

در یادگیری ویولن ، آرشه کشی صحیح و انگشت گذاری دقیق، به زمان و عشق پایدار نیاز دارد. بخشی از این موضوع به عهده­ هنرجو و بخش دیگر هنر استاد است . دقت کنید که استاد خوب در آموزشگاه به استاد متوسط در منزل برتری دارد.

آموزشگاه ماهون ، با تجربه­ چندین ساله­ آموزش و برگزاری کارگاه ها، برخورداری از همکاری اساتید باتجربه، متعهد و متخصص ، در کنار شما هنر دوستان و علاقه مندان به یادگیری ویولن خواهیم بود.

شما در دوره های ما نوازندگی، تئوری های موسیقی با درجه بندی صحیح و از سطح آسان به سخت را می آموزید . به تناسب پیشرفت شما ، آهنگ ها و ترانه های زیبا و ساده را یاد خواهید گرفت تا هرچه بیشتر به فضای موسیقی نزدیک تر شوید و لذت بیشتری ببرید.

آموزشگاه ماهون در زمان های برنامه ریزی شده، فرصت اجرا در جمع و هم نوازی را در اختیار هنرجویان قرار می دهد تا تجربه ی نواختن در گروه، آن ها را هر چه بیشتر در فضای موسیقی و لذت از آن غرق کند.

برای اطلاع بیشتر درباره زمان برگزاری دوره ها و استفاده از جلسات معرفی آموزشگاه با ما تماس بگیرید.  ما با راهنمایی گام به گام، شما را برای انتخاب آگاهانه تر راهنمایی می کنند.(تمام جلسات معرفی و مشاوره در آموزشگاه ماهون رایگان است. و حتما با هماهنگی قبلی در آموزشکاه حضور داشته باشید. )

‫3/5 (بررسی 2)

2 دیدگاه ها

  1. […] به عنوان یک نوازنده ویولن باید این نکته را بدانید که قبل از اینکه شروع به نواختن […]

  2. […] برتولونی، آندره آماتی بود که او هم بهترین سازنده ویلن در سطح جهان یعنی آنتونیو استرادیواری ایتالیایی را […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه ماهون 09033807888